O Centrum

Centrum Handlowe Platan to miejsce w samym centrum miasta, gdzie oprócz zakupów można miło spędzić czas, zrelaksować się i zdystansować do otaczającej rzeczywistości.


Centrum Handlowe Platan zostało otwarte w październiku 2003 r. Oferta centrum, jak i liczne akcje marketingowe skierowane są  do całych rodzin, które lojalnie odwiedzają centrum istniejące na rynku już ponad 11 lat.

Wyróżniki:
• Doskonała lokalizacja
• Bardzo dobry dostęp do Centrum zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską
• Centrum wyróżnione ekologicznym certyfikatem jakości BREEAM-in-Use z oceną EXCELLENT w kategorii „Building management” oraz oceną VERY GOOD w kategorii „Asset Rating”
• Centrum rozpoznawalne, z ugruntowaną pozycją na rynku lokalnym
• Food Court w Centrum substytutem dla rynku, którego nie ma w Zabrzu

W Centrum Handlowym Platan znajduje się 61 butików i punktów usługowych. Kluczowi najemcy to: Auchan, Cropp, Deichmann, House, Rossmann, RTV EURO AGD, Sephora, Super Pharm. Na klientów czeka 6 punktów gastronomicznych (kawiarni i restauracji).

Strefa potencjalnych klientów: zasięg w promieniu 30 min jazdy samochodem: 856 000 mieszkańców.

61 sklepów i restauracji

31 tys m² całkowitej powierzchni

4 mln odwiedzających rocznie

1 000 miejsc parkingowych

Regulamin CH Platan

Nowoczesna przestrzeń kinowa, strefa fitness, bezpłatne i ogólnodostępne WiFi, dodatkowy parking, ekologiczne oświetlenie LED oraz nowe marki sklepów – to tylko niektóre udogodnienia, które sprawią, że nasze centrum handlowe Platan stanie się niebawem idealnym punktem zakupowym, miejscem spotkań i rozrywki. Pierwsze prace przygotowawcze do rozbudowy już ruszyły. Właściciel obiektu, firma Rockcastle, podpisał już umowę z generalnym wykonawcą – firmą CFE.

Po rozbudowie i modernizacji CH Platan będzie miał łączną powierzchnię ponad 40 tys.m.kw. i pomieści 120 lokali handlowych i punktów usługowych.

Drobne prace przygotowawczo – budowlane, które rozpoczęły się w maju tego roku, koncentrują się we wschodniej części centrum handlowego i prowadzone są w kierunku ul. Bytomskiej. Aktualnie trwa zdejmowanie powierzchni parkingu oraz wstawianie fundamentów pod nową część galerii. Wśród zakończonych już działań można wymienić: generalny remont toalet, które wkrótce będą oddane do użytku w nowej lokalizacji; relokację sieci wodno – kanalizacyjnej; przygotowanie korytarzy ewakuacyjnych oraz wyznaczenie nowego, tymczasowego wejścia do centrum handlowego.

Kolejny etap zmian obejmie rozdzielenie funkcjonującej przestrzeni Platana od tej przeznaczonej do modernizacji. Dodatkowo część galerii oraz klika budynków zewnętrznych ulegnie rozbiórce. Odnowione zostaną pasaże w aktualnej części obiektu, Platan zostanie też wyposażony w instalacje nowych sieci cyfrowych, przyłącza sieci światłowodowej i szybkiego Internetu. Prace zaplanowano tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów. Dobudowana część galerii handlowej będzie spójnie połączona z dotychczasową bryłą budynku, znajdzie się w niej również dodatkowe wejście dla Klientów. Parking zostanie powiększony o ponad 200 nowych miejsc parkingowych (w sumie 1400). Nowy Platan, poza zwiększeniem powierzchni handlowej, zyska ekologiczne oświetlenie LED, a Klienci dostęp do bezpłatnego WI-FI na terenie galerii. Właściciel centrum planuje również utworzenie nowoczesnej strefy wypoczynku oraz strefy „coworkingowej”, miejsca do pracy dla każdego. Dzięki temu nasze centrum handlowe stanie się atrakcyjnym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem. Autorem kompleksowego projektu rozbudowy Platana jest uznana pracownia SUD Architekci.

Modernizacja naszego centrum - to także zmiany w strukturze najemców, które są wynikiem zmieniających się potrzeb i wzorów zachowań Klientów. Docelowo galeria powiększy się o 30 nowych sklepów. Po rozbudowie w Platanie nie tylko pojawią się nowe marki, ale również powiększone zostaną istniejące salony. Tak stanie się m.in. z salonem CCC, który zwiększy swoją powierzchnię i otworzy się w odmienionej aranżacji wnętrza. Również salony Sinsay przejdzie wizualną metamorfozę. W nowej odsłonie funkcjonują już salony: Super-Pharm, Vision Express oraz Triumph.

Centrum Handlowe Platan otrzymało międzynarodowy ekologiczny certyfikat BREEAM® In-Use z oceną „excellent” w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem) oraz oceną „very good” w kategorii Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku). Dokument potwierdza, że Centrum Handlowe Platan jest galerią zarządzaną ekologicznie.

W ramach procesu oceny Centrum pod uwagę brane są różne kryteria: m.in. zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami czy zagospodarowanie przestrzeni. Centrum Handlowe Platan uzyskując oceny „excellent” i „very good” zostało uznane za obiekt przyjazny środowisku i zarządzany zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

CH PLATAN jest pierwszym obiektem z portfolio zarządzanego przez Apsys, który uzyskał ocenę „excellent” w kategorii Zarządzanie obiektem. Tak wysoki wynik to w dużej mierze zasługa przyznanego Apsys Management certyfikatu ISO 14001 za prowadzone działania zgodne z ochroną środowiska i innymi uregulowaniami środowiskowymi. Do uzyskania oceny „very good” w kategorii Ekologiczna charakterystyka budynku przyczyniły się natomiast liczne remonty i działania modernizacyjne przeprowadzone w obiekcie.

Zapraszamy na zakupy w Centrum Platan.

Jesteśmy ECO-Odpowiedzialni!

Centrum Platan dba o to, by ludzie niepełnosprawni, poruszający się na wózkach inwalidzkich czuli się w centrum swobodnie i komfortowo. Posiadamy toalety przystosowane dla niepełnosprawnych oraz wyznaczone miejsca parkingowe.

W trosce o niepełnosprawnych klientów mamy na wyposażeniu specjalny wózek, który ułatwia poruszanie się po centrum w czasie zakupów. Wypożyczenie wózka jest bezpłatne.

Rezerwacji wózka można dokonać pod numerem telefonu: (32) 278 67 62.

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy
innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu, otwarta w październiku 2016 jako największe
centrum zakupów, rozrywki i rekreacji w Wielkopolsce (100 000 m2 GLA). 
APSYS Polska zarządza obecnie 1 000 000 mkw GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie  nagradzane przez PRCH, ICSC, EuropaProperty oraz CiJ w
dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.