O Centrum

Centrum Handlowe Platan to miejsce w samym centrum miasta, gdzie oprócz zakupów można miło spędzić czas, zrelaksować się i zdystansować do otaczającej rzeczywistości.


Centrum Handlowe Platan zostało otwarte w październiku 2003 r. Oferta centrum, jak i liczne akcje marketingowe skierowane są  do całych rodzin, które lojalnie odwiedzają centrum.

Wyróżniki:

• Doskonała lokalizacja;
• Bardzo dobry dostęp do Centrum zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską;
• Centrum wyróżnione ekologicznym certyfikatem jakości BREEAM-in-Use z oceną EXCELLENT w kategorii „Building management” oraz oceną VERY GOOD w kategorii „Asset Rating”;
• Centrum rozpoznawalne, z ugruntowaną pozycją na rynku lokalnym;
• Food Court w Centrum substytutem dla rynku, którego nie ma w Zabrzu.

Regulamin CH Platan

Rozbudowa i modernizacja Platana przebiegają zgodnie z harmonogramem. Po otwarciu planowanym na jesień tego roku w Platanie znajdzie się blisko 120 sklepów. Grono najemców galerii wzbogaci księgarnia Świat Książki, która zajmie jeden z większych lokali. Na powierzchni 225 mkw. sieć otworzy punkt sprzedaży będący doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty Platana.

Właściciel obiektu pamięta również o małych klientach i już na jesieni udostępni Bajkowy Labirynt, czyli duży plac zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Na powierzchni 490 mkw. znajdą się, m.in. labirynty, ślizgawki czy interaktywne zabawki. W ofercie najemcy dostępne będą również zajęcia moderowane przez animatorów.

Odwiedzający centrum handlowe od maja tego roku będą mogli także robić zakupy w salonie Giacomo Conti, oferującym elegancką odzież męską. Sklep polskiej marki wprowadzi się do lokalu o powierzchni 180 mkw.

W ostatnich miesiącach tempo zawierania nowych umów najmu w Platanie utrzymuje się na wysokim poziomie. Spółka NEPI Rockcastle sfinalizowała już transakcje z takimi markami, jak: RESERVED, Cropp, House, Pepco, Neonet, Martes Sport, Planet Cinema (operator kinowy) oraz Just Gym, siłownią o powierzchni ponad 2200 mkw.

Multimedialna strefa wypoczynkowa to kolejne nowe miejsce, które pojawi się w rozbudowanym Platanie. Ma być to idealna przestrzeń na krótką przerwę w zakupach. Odwiedzający obejrzą tu wyświetlone na specjalnych ekranach elementy przestrzeni dotąd niewidoczne, a także informacje o aktualnych rabatach i promocjach. Ciekawostką nie tylko architektoniczną będą tzw. kołowrotki, czyli miejsca do siedzenia, leżenia, a nawet zabawy. Jednym z nich będzie bieżnia, nazywana „kołem chomika”. W planach jest również ściana interaktywna, umożliwiająca klientom dostosowanie „klimatu” panującego w strefie relaksu do ich nastroju poprzez odpowiednie oświetlenie sali, dobór muzyki czy wyświetlanych obrazów. Projektory będą sterowane przez odwiedzających za pomocą totemów. Dzięki temu, każdy będzie mógł odpocząć w idealnie dopasowanej do swoich potrzeb przestrzeni. Koncept zakłada również wykorzystanie efektów kina sferycznego. Klienci Platana będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowane projekcje. Ważnym elementem strefy będą punkty ładowania, dające możliwość podłączenia praktycznie wszystkich dostępnych na rynku telefonów i innych urządzeń mobilnych. Dostępne będą: szybkie wi-fi oraz tradycyjne gniazdka z prądem elektrycznym do podładowania laptopów.

Spółka NEPI Rockcastle, właściciel centrum handlowego Platan, planuje wyposażyć strefę wypoczynku w przestrzeń coworkingową, która zostanie wyposażona w szereg udogodnień, takich jak przyłącza prądowe i niezbędne elementy biurowe (stoły, siedziska). Przestrzeń do pracy będzie zbudowana ze szklanych modułów. Takie rozwiązanie zapewni komfortową i dyskretną pracę. Dotykowy ekran LED wyświetlany na szybie, będzie wyposażony w odpowiednie wejścia cyfrowe. Dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość łatwego wyświetlenia np. prezentacji.
Ukończono prace przy konstrukcji nowej części galerii oraz trzykondygnacyjnego parkingu. Zmiany widoczne są także wewnątrz galerii. Inwestor rozpoczął przebudowę Placu Teatralnego wokół Platana. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z władzami Zabrza.

Centrum Handlowe Platan otrzymało międzynarodowy ekologiczny certyfikat BREEAM® In-Use z oceną „excellent” w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem) oraz oceną „very good” w kategorii Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku). Dokument potwierdza, że Centrum Handlowe Platan jest galerią zarządzaną ekologicznie.

W ramach procesu oceny Centrum pod uwagę brane są różne kryteria: m.in. zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, zarządzanie odpadami czy zagospodarowanie przestrzeni. Centrum Handlowe Platan uzyskując oceny „excellent” i „very good” zostało uznane za obiekt przyjazny środowisku i zarządzany zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju.

CH PLATAN jest pierwszym obiektem z portfolio zarządzanego przez Apsys, który uzyskał ocenę „excellent” w kategorii Zarządzanie obiektem. Tak wysoki wynik to w dużej mierze zasługa przyznanego Apsys Management certyfikatu ISO 14001 za prowadzone działania zgodne z ochroną środowiska i innymi uregulowaniami środowiskowymi. Do uzyskania oceny „very good” w kategorii Ekologiczna charakterystyka budynku przyczyniły się natomiast liczne remonty i działania modernizacyjne przeprowadzone w obiekcie.

Zapraszamy na zakupy w Centrum Platan.

Jesteśmy ECO-Odpowiedzialni!

Centrum Platan dba o to, by ludzie niepełnosprawni, poruszający się na wózkach inwalidzkich czuli się w centrum swobodnie i komfortowo. Posiadamy toalety przystosowane dla niepełnosprawnych oraz wyznaczone miejsca parkingowe.

W trosce o niepełnosprawnych klientów mamy na wyposażeniu specjalny wózek, który ułatwia poruszanie się po centrum w czasie zakupów. Wypożyczenie wózka jest bezpłatne.

Rezerwacji wózka można dokonać pod numerem telefonu: (32) 278 67 62.

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. Tworzy
innowacyjne, „szyte na miarę” projekty uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu, otwarta w październiku 2016 jako największe
centrum zakupów, rozrywki i rekreacji w Wielkopolsce (100 000 m2 GLA). 
APSYS Polska zarządza obecnie 1 000 000 mkw GLA w 24 centrach handlowych zlokalizowanych w 17 największych miastach w Polsce. Firma i jej projekty były wielokrotnie  nagradzane przez PRCH, ICSC, EuropaProperty oraz CiJ w
dziedzinach rozwoju, zarządzania oraz marketingu.