Udogodnienia dla klientów

 • Punkt Informacyjny 

  Na terenie CH Platan znajduje się Punkt Informacyjny. Czynny od poniedziałku do soboty, od 11.00 do 19.00. Klienci galerii poza podstawowymi informacjami mogą w nim również: uzyskać pomoc w założeniu aplikacji Sezam, zgłosić znalezioną rzecz lub uzyskać informację dotyczącą zagubionej rzeczy, wykonać telefon awaryjny, odebrać opaskę identyfikacyjną dla dziecka, śliniak jednorazowy, maseczkę, ładowarkę, wózek dziecięcy, nosidełko, wózek inwalidzki, kompresor do opon, wózek zakupowy dla seniora, słuchawki wyciszające dla dzieci i dorosłych, żeton do wózka; zamówić taksówkę

  Z Infopunktem możesz skontaktować się również telefonicznie pod numerem +48 32 27 86 762

  Udogodnienia dla niepełnosprawnych            

  Nasze centrum jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każdym parkingu, w pobliżu wejść, znajdują się dedykowane miejsca. Wewnątrz obiektu znajdują się windy i podjazdy ułatwiające poruszanie się po centrum. Punkt Informacyjny posiada obniżony blat do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W centrum znajdują się toalety dedykowane osobom niepełnosprawnym. W aplikacji sAPPort istnieje możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego oraz włuchawek wyciszających.

  Punkt Pierwszej Pomocy 

  W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów na terenie CH PLATAN znajduje się punkt pierwszej pomocy medycznej. Elementem wyposażenia CH Platan z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest m.in. defibrylator. Zapewniamy 24-godzinną obecność personelu przeszkolonego w udzielaniu pierwszej pomocy. Tel.: 727 003 697

  Ochrona i montoring

  Na terenie CH Platan funkcjonuje nowoczesny system monitoringu. System CCTV składa się ze stu kamer, zlokalizowanych na terenie całego Centrum (łącznie z korytarzami i terenem parkingu). Każdego dnia w godzinach otwarcia Centrum nad Państwa bezpieczeństwem czuwają profesjonalni pracownicy ochrony.

  Bankomat

  Na terenie Centrum znajduje się pięć bankomatów do dyspozycji naszych Klientów: Euronetu, ING Banku Śląskiego oraz Banku Millennium. Bankomaty są zlokalizowane w pasażu w rejonie marketu Auchan oraz nieopodal salonu Tedi.

  Parking dla rowerów

  Klienci CH Platan mogą korzystać z bezpłatnego parkingu dla rowerów. Stanowiska zlokalizowane nieopodal wejścia głównego oraz na parkingu wielopoziomowym. Obok nich zlokalizowane są samoobsługowe stacje do naprawy rowerów.

  Parking 

  Wjazd na parking możliwy jest od strony ul.Bytomska.Klienci CH Platan mogą korzystać z bezpłatnego parkingu naziemnego i wielopoziomowego, które pomieszczą łącznie 1400 samochodów. Parking obejmuje również specjalne miejsca przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz odpowiednio szerokie miejsca dla rodzin z dziećmi. Miejsca te są odpowiednio oznaczone i zlokalizowane tuż przy wejściu do Centrum. Przygotowaliśmy również specjalne miejsca parkingowe dla motocykli.

  Karty podarunkowe                

  Szukasz prezentu, który trafi w gust obdarowanego? Idalnym rozwiązaniem będzie karta podarunkowa CH Platan która umożliwi zakupy w jednym z ponad 120 sklepów w naszej galerii. 

  sAPPort  

  Opaski tożsamości i pieluszki dla dzieci, parasol, czyścik do butów, ładowarka do telefonu, żeton do wózka zaupowego? Te i wiele więcej udogodnień znajdziesz w bezpłatnej aplikacji sAPPort.

  WiFi

  Na terenie całego Centrum dostępne jest bezpłatne Wi-Fi. Zakupy, spotkanie ze znajomymi, odwiedziny strefy restauracyjnej – niezależnie od miejsca i okazji można cieszyć się nieograniczonym dostępem do darmowego Internetu.

  Ładowanie urządzeń elektrycznych  

  Na terenie całego centrum znajdziesz liczne gniazdka elektryczne dzięku którym m.in naładujesz swój smartfon czy komputer. Dodatkowo w strefach relaksu mozesz skorzystać z ładowarek indukcyjnych 

  Pokój rodzica 

  W naszym Centrum staramy się ułatwić pobyt rodzinom z dziećmi. Specjalnie dla was przygotowaliśmy trzy oddzielne pokoje: jeden przy toaletach na placu centralnym, drugi na parterze w korytarzu przy salonie Martes Sport, trzeci na piętrze, w korytarzu przy KFC. Wszystkie wyposażone w przewijaki dla dzieci oraz siedziska dla mam. Codziennie dbamy o to, aby zachowane były najwyższe standardy czystości pomieszczenia i dostępnych w nim sanitariatów.

  Sala zabaw

  Naszych najmłodszych klientów zapraszamy do sali zabaw Bajkowy Labirynt. Tam dzieci nigdy się nie nudzą. Szukajcie jej na pierwszym piętrze.

  Przyjaźni zwierzętom          

  Do naszego centrum handlowego możesz wejść ze swoim pupilem. Pies powinen być zawsze zabezpieczony smyczą, trzymany na rękach lub w transporterze. Pamietaj jednak, że możliwość wejścia z pupilem do centrum nie oznacza możliości wejścia do każdego ze sklepów. O taką możliowść pytaj bezpośrednio w sklepach, które chcesz odiwedzić. Weź również pod uwagę to, że nasze centrum bywa tłoczne, co może być żródłem stresu dla Twojego pupila. 

  Social media                                      

  Zapraszamy na profil CH Platan na na portalu społecznościowym Facebook i Instagram. Na bieżąco zamieszczamy tu wszystkie aktualności związane z naszą galerią oraz nowości i promocje dostępne w sklepach.

  Strefa wypoczynku

  Zależy nam, aby nasi Klienci podczas odwiedzin w Platanie czuli się komfortowo, dlatego w przerwie między zakupami zapraszamy do naszych stref wypoczynku. Na pasażach ulokowaliśmy dla was kolorowe siedziska, ławki oraz wygodne fotele. Nieopodal nich usytuowane zostały punkty ładowania telefonów komórkowych oraz donice z żywą roślinnością.
  W słoneczne, ciepłe dni zapraszamy także na chwilę relaksu przy fontannie, znajdującej się przed wejściem od strony teatru. Usytuowane przy niej siedziska i zielona aranżacja, spowodują, że będziecie mogli Państwo wypocząć w komfortowym otoczeniu.

  Strefa restauracyjna

  Zapraszamy Państwa do strefy restauracyjnej, usytuowanej na piętrze. Istotą aranżacji przestrzeni było zaoferowanie Państwu miejsca satysfakcjonującego wypoczynku i spotkań towarzyskich, które można łączyć z korzystaniem z szerokiej oferty gastronomicznej. Do Państwa dyspozycji jest 420 miejsc oraz specjalne krzesełka dla dzieci. Food court został wyposażony w stacje ładowania telefonów komórkowych. Dla rodziców przygotowaliśmy kuchenkę mikrofalową do podgrzewania własnych posiłków.

  Plac zabaw 

  W przerwie między zakupami rodziców z małymi dziećmi  zapraszamy do wygrodzonego, kolorowego, zewnętrznego placu zabaw. Dobra zabawa na świeżym pow gwarantowana.

  Kioski informacyjne

  W CH Platan są dostępne 4 infokioski z ekranami dotykowymi. Klienci mogą uzyskać w nich podstawowe informacje na temat: oferty centrum, aktualnych promocji, wydarzeń, godzin otwarcia. Można także sprawdzić lokalizację danego sklepu na planie centrum oraz wyznaczyć najbliższą drogę do salonu. W zakładce parking z łatwością znajdziecie lokalizację swojego samochodu na parkingu wielopoziomowym, wpisując numer rejestracyjny pojazdu.

  Schody ruchome

  Na terenie Platana mogą Państwo korzystać z wygodnych schodów ruchomych, które znacząco zwiększają komfort poruszania się po Centrum i swobodę robienia kolejnych zakupów.

  Poczta

  Dbając o szeroką i kompleksową gamę usług dostępnych na terenie Centrum, każdego dnia oferujemy również możliwość skorzystania z placówki Poczty Polskiej.

  Stacja ładowania samochodów elektrycznych

  TYMCZASOWO WYŁĄCZONE Z UŻYTKU. Stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych dostosowane są do różnego typu pojazdów. Podczas gdy klienci spędzają czas w centrum handlowym, nasza stacje niezawodnie i bezpiecznie ładuje ich elektryczne auta. Znajdziecie je na parkingu wielopoziomowym.

  Winda

  W trosce o to, aby poruszanie się między piętrami przebiegało jak najbardziej sprawnie i satysfakcjonująco, do Państwa dyspozycji oddajemy dwie przestronne windy, przystosowane do potrzeb rodziców z wózkami dziecięcymi oraz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z wind w komfortowy sposób mogą również korzystać Klienci hipermarketu Auchan, poruszający się z wózkami zakupowymi. Znajdziecie je nieopodal siłowni Just Gym oraz przy salonie Reserved.

  EKO

  • Wszystkie środki czystości stosowane w Platan są biodegradowalne
  • Udoskonalony system ograniczający zużycie wody
  • Oświetlenie LED-owe
  • Wszystkie odpady poddane są segregacji
  • CH Platan korzysta z energii odnawialnej

  Słuchawki wyciszające 

  Wolisz robić zakupy w ciszy? Podejdź do infopunktu i wypożycz słuchawki wyciszające dla dorosłych i dla dzieci. Życzymy spokojnych zakupów! Jednocześnie informujemy, że w hipermarkecie Auchan we wtorki w godzinach 15:00-17:00 obowiązują godziny ciszy. Akcja jest realizowana we wszystkich sklepach Auchan w Polsce. W tym czasie sklepy starają się wyeliminować wszystkie źródła dźwięku i ograniczyć natężenie oświetlenia.
  #wspieramyWas

  Postój taksówek

  Przy głównym wejściu do Centrum, prowadzącym do hipermarketu Auchan znajduje się oznakowane miejsce postoju taxi.

  Urządzenia do czyszczenia obuwia

  Na terenie CH Platan, w rejonie toalet znajdują się specjalne urządzenia do czyszczenia obuwia.

  Siłownia zewnętrzna

  Bezpośrednio przed galerią do waszej dyspozycji jest siłownia zewnętrzna. Otwarta całodobowo jest miejscem ćwiczeń, wypoczynku i spotkań. Pozwala osobom w każdym wieku wrócić do zdrowego i aktywnego stylu życia.

  Parking dla motocykli

  Na parkingu zewnętrznym oraz wielopoziomowym znajdują się specjalne miejsca parkingowe dla motocyklistów, zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie z wejściami do galerii – w nowej części.

  Wózki samochodziki

  Samoobsługowe Сrazy Сars – to nieodzowny element w galeriach handlowych. To nie tylko frajda dla maluchów ale również udogodnienie dla ich rodziców. Nasze wózki – samochodziki wyposażone są w multimedialną, edukacyjną kierownicę co pozwala na zabawę, a jednoczenie naukę podstawowych zasad ruchu drogowego. Podczas zakupów dzieci maja zajęcie, co pozwala rodzicom na spokojne dokonywanie zakupów.
  Jak to działa?
  ● Specjalnie zaprojektowane urządzenie mechaniczne z licznikiem pozwala na zwalnianie wózka – samochodzika.
  ●   Automat przyjmuje wyłącznie monety o nominale 5 zł.
  ●  Do automatu należy wrzucić 5 zł opłaty oraz 5 zł zwrotnej kaucji.
  Co ważne!
  ●  Nie ma ograniczeń czasowych.
  ● Nie można wyjeżdżać wózkiem na parking.
  ●  Na terenie pasażu są dwa punkty z wózkami – nieopodal salonu Tedi oraz przed salonem Lovely Look.

  Strefa Coworkingowa

  Zlokalizowana na piętrze, nieopodal kina Planet Cinema. Jej głównym elementem są „tuby”, nawiązujące do form spotykanych w naturze, pełniące funkcje wypoczynkowe i „coworkingowe”. To doskonałe miejsce do pracy oraz spotkań biznesowych. Ustronne, wyposażone w stanowiska ładowania telefonów komórkowych oraz drukarkę.

  Strefa Kids

  W trosce o komfort naszych najmłodszych klientów na food courcie przygotowaliśmy specjalną strefę dla dzieci. Znajdują się tam stoliczki dla najmłodszych oraz stanowiska z grami interaktywnymi. Z kolei w rejonie schodów ruchomych przygotowaliśmy specjalne maty dla raczkujących dzieci.